Kavitácia

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX  predstavuje moderný prístroj neinvazívnej, bezpečnej, rýchlej, bezbolestnej a efektívnej ultrazvukovej kavitácie na odstránenie prebytočných tukových vrstiev, redukciu celulitídy (ich všetkých stupňov) a vyhladenie vašej pokožky. Väčšina pacientov spozná viditeľnú redukciu obvodu po jedinom zákroku, ale pre ďalšiu redukciu sú odporúčané ďalšie zákroky. Výsledky sú viditeľné už po prvom až treťom ošetrení, v závislosti na klientovi. Metóda ultrazvukovej kavitácie navyše zrýchľuje váš metabolizmus a teda pomáha k celkovej regenerácii a ozdraveniu vášho tela. Vo výsledku tak vyzeráte lepšie a hlavne sa tak i cítite. Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX je momentálne najefektívnejší prostriedok ako sa trvale zbaviť prebytočných tukových buniek a celulitídy.

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX

Záujem o neinvazívne liposukcie na Slovensku v poslednej dobe stúpa. Pre pacientov je prínosom bezbolestnosť, šetrnosť a viditeľná efektivita ošetrenia. Zákroky vyžadujú opakované sedenia na dosiahnutie požadovaného efektu. Trvalý efekt je u každého pacienta individuálny. Trvalý efekt sa líši podľa štruktúry tkanív, ošetrovanej oblasti, veku klienta, metabolizmu a životného štýlu, predovšetkým pitného režimu, zdravej výživy a primeranej pohybovej aktivity.

Základné informácie o produkte - Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX

 • - certifikovaný zdravotnícky prostriedok, vyrobený v EÚ
 • - využíva ultrazvukovú kavitačnú technológiu
  • neinvazívna metóda odbúravania prebytočného tuku v problémových oblastiach (tuk sa odbúrava iba v oblastiach, kde je pre pacienta nežiaduci), redukcia celulitídy (všetkých jej stupňov) a vyhladenie kože
  • zákrok je bezpečný, bezbolestný (nie je potrebné miestna ani celková anestézia) a časovo nenáročný bez potreby hospitalizácie
  • po zákroku nie je potrebné nosiť špeciálne sťahovacie oblečenie (po chirurgickej liposukcii sa nosí sťahovacie oblečenie až 1 mesiac)
  • zákrok je všeobecne veľmi dobre znášaný
  • možným vedľajším účinkom po zákroku je krátkodobo ľahko začervenaná či prehriata pokožka
  • viditeľné a merateľné výsledky už po treťom ošetrení, priemerný úbytok pri jednej návšteve je 4 - 8 cm tuku
  • vysoká efektívnosť
  • po zákroku nedochádza ku krvácaniu, nevznikajú modriny, nerovnosti a jazvy
  • trvalý efekt
  • rozmanité použitie: brucho, stehná (vnútorná, vonkajšia, predná i zadná strana), sedacie svaly, boky, nohy (kolená, členky, lýtka) a predlaktie
  • partie, ktoré sa neošetrujú: podpazušná jamka, podkolenná jamka, trieslá, semenníky, krk, tvár
  • vhodné pre osoby vo veku 18 – 75 rokov a všetky fototypy (I – IV)
  • Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX prináša len minimálne zdravotné riziká (potrebné je vylúčiť iba pacientov s ťažkou poruchou pečene, s kardiostimulátorom, so zle liečenou cukrovkou, metabolickými poruchami – viď nižšie – bezpečnostné informácie)
  • žiadny spotrebný materiál (s výnimkou gélu, ktorý sa pred zákrokom aplikuje na kožu), žiadne dodatočné náklady
  • finančná úspora oproti chirurgickej liposukcii (neplatíte operačnú miestnosť, anesteziológa ani kompresívne oblečenie)
  • nie je potrebná žiadna špeciálna príprava, len dvanásť hodín pred zákrokom nie je vhodné natierať kožu pleťovým mliekom ani krémom
  • jednoduché používanie, prehľadný LCD dotykový displej
  • vysoká úroveň uspokojení klienta
  • pohodlie klienta pri bezbolestnej aplikácii
  • vysoká spoľahlivosť systému a mobilita
  • na zdravotnícke a kozmetické účely

Pre koho je vhodný profesionálny ultrazvukový - Kavitačný prístroj CAVIMAX?

Najvhodnejšia kandidátka na ultrazvukovú terapii je žena vo veku 25 až 55 rokov, s BMI indexom 25 – 35, s tukom sústredeným v oblasti brucha a dolných končatín a eventuálne celulitídou. Typicky s malými pohybovými aktivitami a energetickým obsahom stravy vyšším ako zodpovedá energetickému výdaju.

Môže ísť tiež o klientku po tehotenstve a kojení, ktorá chce rýchlo a efektívne získať späť svoju predchádzajúcu váhu a proporcie. Pre tehotné a kojace klientky je zákrok samozrejme kontraindikovaný. Najvhodnejším kandidátom na ultrazvukovú terapiu je muž vo veku 30 až 50 rokov s abdominálnou nadváhou danou malými pohybovými aktivitami a energetickým obsahom stravy vyšším ako zodpovedá energetickému výdaju.

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX – doba, frekvencia a počet ošetrení

Po 3 - 6 ošetreniach je viditeľný úbytok 3 – 5 obvodových cm. Sú zdokumentované i prípady s úbytkom 11 – 18 obvodových centimetrov avšak každý klient môže reagovať rozdielne, ale priemerne už po 3 sedeniach v intervale 10 dní dáva Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX uspokojivý výsledok u väčšiny klientov.

Kúra samozrejme môže pokračovať pri potrebe ďalej centimetre uberať. Podľa odborníkov by klient mal absolvovať 6 – 12 sedení, 1 ošetrenie trvá 20 – 40 minút v závislosti na ošetrovanej oblasti.

Je možné podstúpiť zákrok 1krát týždenne, ale bežnejšie je ošetrenie po 10 – 14 dňoch pre efektívnu terapiu, pričom celkový počet sedení závisí na rozsahu tukovej vrstvy v ošetrovanej partii. Následnú udržiavaciu starostlivosť je možné vykonávať každých 5 - 6 mesiacov (2 – 3 zákroky).

Podrobný popis a špecifikácia produktu - Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX

Ultrazvuková kavitácia je nová metóda neinvazívnej liposukcie. Slúži na odbúranie tukových ložísk alebo na redukciu celulitídy a to tak, aby nedošlo k akémukoľvek poškodeniu integrity kože. Táto metóda je vďaka tomu úplne bezbolestná, rýchla a pritom veľmi efektívna. Kavitačná technológia umožňuje koncentrovanú energiu nasmerovať do veľmi špecifickej zóny vnútri pacienta a je tak schopná rozvrátiť podkožné tukové bunky, pričom necháva kožu, vaskulárne, nervové a muskulárne tkanivo nezmenené.

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX a jeho princíp

Ultrazvukové vlny sú jemné vlny zvuku, ktoré dokážu vyvolať potrebné posuny a zmeny už na úrovni molekulárnej štruktúry ošetrovaného tkaniva. Ultrazvukové vlny prenikajú až do podkožia, kde tkanivá absorbujú ultrazvukovú energiu a dochádza ku vzniku kavitácie. Kavitácia je proces, pri ktorom ultrazvuková vlna vytvára v tukovej bunke mikrobubliny, ktoré sa postupne zväčšujú a sú veľmi nestabilné, dochádza k ich implózii (zrútenie dovnútra) a k narušeniu integrity tukovej bunky. Narušená tuková bunka sa nakoniec rozpadá a uvoľňuje sa tuk.

Po deštrukcii tukového tkaniva je uvoľnený tuk vo forme triglyceridov vypustený do intersticiálnej tekutiny medzi bunkami, kde sú enzymaticky metabolizované do glycerolu a voľných mastných kyselín. Vodou rozpustný glycerol je absorbovaný obežným systémom a použitý ako zdroj energie, zatiaľ čo nerozpustné voľné mastné kyseliny sú prenesené do pečene, kde sú spracované ako každé iné mastné kyseliny - vrátane mastných kyselín z potravy. Preto je efekt trvalý a odstránený tuk sa späť do tkaniva nevracia. Následne potom lymfatický systém vylúči odbúraný tuk a toxíny z tela von, preto sa odporúča po aplikácii podstúpiť lymfodrenáž. Niektorí odborníci odporúčajú podstúpiť lymfodrenáž i pred zákrokom pre naštartovanie vášho lymfatického systému.

Ultrazvuk je vytváraný zariadením, ktoré má plôšku generujúcu požadovanú frekvenciu, umiestnenú v spodnej časti hlavice prístroja. Tá má praktické ergonomické polomery zakrivenia pre plynulosť zákroku. Kovová plôška hlavice je pri liečebnom či kozmetickom ošetrení v kontakte s pokožkou. Účinok je pod hlavicou veľmi efektívny a kavitácia sa rýchlo vytráca na miestach, ktoré už pri ošetrení nie sú v styku s plôškou, tá frekvenciu ultrazvuku prenáša.

Výstupná frekvencia 40 kHz nerozrušuje nekoordinovaným spôsobom vnútorné orgány, ktoré sú uložené hlbšie v ľudskom tele. Zasahuje len do úrovní kože a podkožia, ktoré sú potrebné ošetriť. Ďalej táto frekvencia nepreniká. Ultrazvukové kavitačné prístroje používajúce iné kmitočty môžu ultrazvukom spôsobovať kavitáciu v tele v ďaleko väčších hĺbkach, než kde sa nachádzajú ošetrované miesta nadbytočného tuku a pod. Odborníci odporúčajú neprekročiť maximálne výstupnú ultrazvukovú frekvenciu 1 MHz.

Rez tukovou bunkou pred, počas a po zákroku 

Bezpečnostné informácie o produkte ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX
Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX je kontraindikovaný:

 • - osoby s chorobami srdca, po transplantáciách a s bypassom
  • osoby s vysokým cholesterolom
  • osoby s vysokým krvným tlakom
  • kovový implantát v tele
  • tehotenstvo
  • menštruácia
  • ženy s maternicovými telieskami (pri aplikácii na brucho)
  • zápaly či infekčné ochorenia v mieste aplikácie
  • kožné ochorenia
  • cievne poruchy a ateroskleróza
  • choroba pečene a obličiek
  • rakovina
  • epilepsia
  • cukrovka
  • trombóza, hemofília, tromboflebitída, užívanie liekov proti krvnej zrážanlivosti alebo poruchy zrážania krvi

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX pred, počas a po ošetrení

Pred ošetrením
Pred ošetrením je odporúčaná hypokalorická diéta s obmedzeným príjmom tukov a soli, nepiť kávu, nejesť ťažké, nadúvajúce jedlá alebo jedlá s veľkým obsahom vlákniny (veľké množstvá ovocia alebo zeleniny, kapustu, strukoviny, müsli a pod.). 1 hodinu pred ultrazvukovou liposukciou sa nesmie nič jesť! Je vhodné dodržiavať pravidelný pitný režim, hlavne v deň ošetrenia (minimálne 2 litre vody denne). Jedná sa o dôležitú podmienku, aby mohlo dochádzať k odplavovaniu rozbitých tukových buniek močom. Niektorí odborníci odporúčajú podstúpiť lymfodrenáž i pred zákrokom pre naštartovanie lymfatického systému.

Priebeh ošetrenia
Označia sa a premerajú ošetrované partie. Následne sa na dané miesta aplikuje špeciálny chladivý gél a ultrazvukovou hlavicou sa neustálymi krúživými pohybmi a miernym tlakom vykoná ošetrenie. Celá procedúra ultrazvukovej liposukcie je vlastne masážou problémových partií vášho tela, ktorá nebolí a nezanecháva na koži žiadne stopy. Počas ošetrenia môžete cítiť ľahké mravenčenie alebo jemné poštipovanie v ošetrovanej oblasti. Zákrok trvá 30 - 60 minút v závislosti na veľkosti ošetrovanej partie.

Ultrazvukový kavitačný prístroj CAVIMAX môže ošetrovať radu partií: brucho, stehná (vnútorná, vonkajšia, predná i zadná strana), sedacie svaly, boky, nohy (kolená, členky, lýtka) a predlaktie, avšak pri jednej kúre sa ošetruje 1 maximálne 2 partie tela!!!

Po ošetrení
Po skončení ultrazvukovej liposukcie sa vykoná 20 minútová lymfodrenáž, ktorá napomôže odstrániť uvoľnené a rozpustené tuky. Po ošetrení je dôležité dodržiavať nízkotučnú diétu a hlavne pravidelný pitný režim (minimálne 2 litre tekutín denne). Odporúča sa ďalej: zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek, vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.

Sledujte nás na Facebooku. Staňte sa fanúšikom a budete vedieť o pripravovaných akciách.

Ukážte nás priateľom.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin