Pleťové ošetrenia a kozmetika

Pleťové ošetrenia a kozmetika
Zo sveta kozmetiky prinášame to najlepšie čo môžeme. Ponúkame rôzne profesionálne kozmetické a wellness ošetrenia. Pracujeme s úžasnou francúzskou kozmetikou GUINOT, ktorá je svetovým symbolom koncepcie kozmetiky založenej na vedeckých, farmakologických a medicínskych princípoch.
Ďalej pracujeme s prestížnou talianskou kozmetikou Alissa Beauté, ktorá má vysoký špecifický účinok a unikátne vyvážené zloženie, až 97 % natural. V našej ponuke máme ošetrenia so španielskou značkou Sesderma, ktorá sa zameriava na špeciálne chemické peelingy.
Venujeme sa dámskym aj pánskym pleťovým ošetreniam, ktoré prispôsobime stavu pokožky, vašim želaniam a času, ktorý môžete u nás stráviť. Ošetrenia sa pohybujú v rôznom časovom intervale, približne od 30 min do 90 min podľa vašej potreby a podľa konkrétneho typu ošetrenia. Môže sa jednať o jednorázové ošetrenie, alebo môžeme zostaviť ideálnu pleťovú kúru pre vyriešenie niektorých chybičiek krásy. Všetko závisí len od vašich želaní.
Pleť sa vám odvďačí za to, že sa o ňu poctivo a pravidelne staráte. Každá pleť potrebuje inú starostlivosť, a my zostavíme ošetrenia na mieru pre vás.
Ponúkame vám:
- starostlivosť o suchú a dehydratovanú pleť; o pleť, ktorá potrebuje výživu a vypnutie; o pleť s prejavmi starnutia alebo zrelú pleť; aj starostlivosť o problematickú alebo mastnú pleť
- nezábúdame na ošetrenie očného okolia
- výsledok a účinok ošetrenia podporujeme aplikáciou prírodných bio-aktívnych látok alebo bio-esenciálnych olejov
- určite neoodoláte exkluzívnemu liftingovému a revitalizačnému ošetreniu, pri ktorom len za 50 min dosiahneme viditeľný antiageing efekt
- ponúkame špeciálne ošetrenia chemickým peelingom alebo jemnejšie bieliace ošetrenie na pleť s pigmentovými škvrnami

Každé ošetrenie má niekoľo krokov napríklad: povrchové čistenie pleti, nanesenie exfoliačnej masky alebo enzymatického peelingu, pokračuje sa tonizáciou a zmäkčením pleti, nasleduje manuálne hĺbkové čistenie alebo čistenie prístrojom skin scrubber a dezinfekcia pleti ozonizérom. Masáž tváre a dekoltu môžeme spojiť s mikromasážou očného okolia. Môžeme previesť ošetrenie okolia očí špecialnou liftingovou maskou alebo inými prípravkami. K ošetreniam patrí zapracovanie bioaktívnej látky alebo séra ultrazvukom, aplikácia výživných sér alebo vitamínov, aplikácia rôznych masiek a krémov podľa typu pleti a stavu pokožky. Súčasťou ošetrenia je aj záverečná úprava pleti.
Zoznámte sa bližšie s našimi ošetreniami
Pravidelná starostlivosť je tajomstvom krásnej a zdravej pleti.
Základom pre všetky typy pleti je ranné a večerné čistenie pleti. Ráno je potrebné pokožku s použitím vhodných kozmetických prípravkov pripraviť na náročný deň. Ochrániť ju vhodným denným krémom a očným krémom. Večer potrebuje vaša pleť dôkladne očistiť od potu, prachu, mastnoty a zvyškov make-upu. Vaša pleť potrebuje doplniť výživné látky, ktoré bude vstrebávať počas spánku. Pri domácej starostlivosti by nemala chýbať čistiaca emulzia, alebo gél, pleťové mlieko, pleťové tonikum na dočistenie pleti a vhodný krém podľa typu pokožky. Len pravideľným čistením pleti udržujete pokožku čistú, sviežu a zdravú.
Vráskysú prirodzeným prejavom starnutia, avšak aj odrazom našej životosprávy. Značný vplyv na tvorbu vrások má aj životné prostredie, stres a dedičnosť. V spojení so zdravím životným štýlom, a výberom vhodnej kozmetickej starostlivosti môžeme vrásky v značnej miere eliminovať. Základom prevencie tvorby vrások je správny výber účinnej a efektívnej kozmetiky na každodenné domáce použitie a pravidelné ošetrenia u kozmetičky. Nezabúdajte na hydratáciu pleti a správny pitný režim.
V prípade mastnej, problematickej či aknóznej pleti je prvoradé hĺbkové alebo prístrojové čistenie pleti.Pokiaľ je pokožka dlhodobo znečistená, póry upchané mazom, prachom alebo zbytkami krémov, pokožka nie je schopná v potrebnom množstve prijímať výživné látky.
Základným krokom ošetrenia pokožky je exfoliácia, ktorou sa odstránia odumreté bunky, čím sa bráni upchávaniu pórov. Pokožka sa a pleť je pripravená prijímať potrebné výživné látky. Zároveň sa tak stimuluje tvorba nových, zdravých a životaschopných buniek. Toto sú dôvody, pre ktoré dávame veľký dôraz na exfoliáciu pleti pri každom ošetrení. Používame kvalitné produkty, ktoré čistia ošetrujú aj chránia pleť. Pre suchú a citlivú pokožku sme si obľúbili úžasnú kozmetickú gumáž, ktorá šetrne odstraňuje z pleti odumreté bunky a obnovuje jej čistotu a jas. Môžeme napríklad previesť peelingovú masáž, po ktorej je pleť nádherne jemná a hebká.
Ak vaša pleť trpí niektorými nedostatkami, úžasným riešením sú rôzne pleťové masky a séranehovoriac. Zlepšia a prejasnia vzhľad pokožky, skrášlia ju, prinesú pocit uvoľnenia, prispejú k voľnému prúdeniu životnej sily a sviežosti. V kombinácií s  kozmetickou masážou dosahujeme krásne výsledky.
Masáž tváre a dekoltupôsobí relaxačne, povzbudí unavenú a rozžiari vašu pleť. Masážou pôsobíme na všetky tri vrstvy kože, čím pleť výrazne oživíme, omladíme a vypneme. A vy si doprajete dokonalý relax a uvoľnenie pre telo aj myseľ. Tiež ňou predídeme aj predčasnej tvorbe vrások, ktorou trpia najmä dámy so suchou pleťou. V takom prípade je vhodné začať s masážou tváre už po 20-tke.
Veľmi obĺúbené sú relaxačné masáže tváre a dekoltu, s aplikáciou bioaktívnych látok BIOACTIVE, ktoré sú získané z rastlín, ovocia, kvetov a z mora. Predstavujú úžasnú silu prírody v 1 kvapke. Súčasťou ošetrenia môže byť aj aromaterapia s esenciálnymi bio olejmi, ktoré ulahodia vašej nálade a vašim zmyslom.
Účinky kozmetickej masáže:

 • mechanické odstránenie odumretých bunky zrohovatenej vrstvy a odplavenie škodlivých produktov z tkaninového metabolizmu
 • uvolňenie mazových a potných žliaz, čím sa udržiava prirodzená rovnováha hydratácie
 • mierne odstránenie kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje únavu pokožky, čo pôsobí blahodárne na mimické svaly
 • urýchlenie metabolizmu pokožky, čím sa znižuje vrstva podkožného tukového maziva
 • priaznivé pôsobenie na nervové zakončenia v pokožke, čo pozitívne vplýva na nervovú sústavu
 • zlepšenie prekrvenia pokožky, čím sa zvyšuje prísun kyslíka a živín do pokožky
 • oddialenie tvorby vrások a zmiernenie príznakov starnutia a ochabnutosti pleti pomocou odborných a špeciálnych ťahov

Ako riešime konkrétne chybičky krásy?

Aknózna pleť vyžaduje špecifickú pravidelnú starostlivosť. Typickým znakom problematickej pleti býva mastnejšia pokožka, rozšírené póry, alebo zapálené póry spôsobené baktériami. V takýchto prípadoch problematickej pleti je vhodné dbať aj na životosprávu, napríklad na dostatok tekutín či príjem surovej zeleniny. Častou chybou je nadmerné alebo nevhodné odmastňovanie a tým vysušovanie aknóznej pokožky. Treba myslieť na to, že aj mastná pleť potrebuje hydratáciu a tonizáciu. Radi vám preto poradíme vhodný druh ošetrenia a správnu kozmetiku na domáce použitie.

Ponúkame ultrazvukové čistenie pleti čo je čistenie pleti prístrojom skin scrubber. Jedná sa o bezbolestné ošetrenie bez vytláčania a naparovania, ktoré prináša dokonalú regeneráciu, detoxikáciu a oživenie pleti. Pomocou unikátneho prístroja dosahujeme maximálny účinok čistenia, ktorý sa okamžite prejaví.

Účinky prístroja skin scrubber:

 • jemne masíruje pokožku

 • pomáha odstraňovať nečistoty a hlbšie uložený maz

 • uvoľňuje upchaté póry a nadmerne zrohovatelé vrstvy kože

 • po ošetrení je pokožka viditeľne čistá a hladká

 • ošetrenie je účinné pre všetky vekové kategórie a všetky typy pleti

 • pomáha intenzívne zapracovať kozmetické prípravky a tým zvyšovať ich účinnosť

Ďalší prístroj, ktorý používame pri čistení pleti je ozonizér, ktorý pozitívne ovplyvňuje funkciu mazových žliaz. Po vyčistení pleť dezinfikuje, sťahuje póry a zlepšuje lymfatický tok. Zvyšuje krvný obeh pokožky a a zvyšuje látkovú výmenu.

Pre dosiahnutie lepšieho výsledku pri zapracovaní účinných látok do pokožky používame ultrazvuk čím podporíme vstrebávanie hydrofilných a lipofidných látok a vitamínov.

Účinky ultrazvuku:

- prekysličovanie tkaniva

- mikromasáž hlbších vrstiev tkaniva

- lymfodrenážny účinok

- povzbudenie procesu látkovej výmeny a tvorby enzýmov

- odvod splodín metabolizmu

- redukcia tukových vankúšov a odstraňovanie celulitídy

- normalizácia stavu pokožky

- uvoľnenie napnutého svalstva

Pigmentové a starecké škvrny trápia väčšinu žien. Objavujú sa najčastejšie na tvári v oblasti čela a nad hornou perou. Môžu byť vyvolané hormonálnou zmenou, slnečným žiarením, alebo užívaním antikoncepcie či niektorých liekov. Odstránenie pigmentových a stareckých škvŕn je sezónna záležitosť, ošetrenie by sa malo prevádzať počas chladných mesiacov. Na eliminovanie pigmentových a stareckých škvŕn používame špeciálne prípravky, masky a séra s rôznou intenzitou pôsobenia. Je potrebné absolvovať niekoľko ošetrení v pravidelných intervaloch a vyzbrojiť sa trpezlivosťou. V prípade, že sa chcete zbaviť pigmentových škvŕn, zvolíme vhodný typ chemického peelingu podľa aktuálneho stavu pleti. Počet peelingových procedúr je veľmi individuálny. Záleží aj od reakcie na jednotlivé procedúry. Obvykle sa odporúča 4-6 až 8 procedúr v rozmedzí 2-4 týždňov. Následne je vhodný udržovací program.

Účinky chemického peelingu:

 • farebné zjednotenie pokožky pri hyper aj hypo-pigmentácií

 • odstránenie prejavov starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia tzv. photoaging

 • rozjasnenie pleti

 • zvýšenie hydratácie a pružnosti pokožky

 • zmenšenie pórov

 • vyhladenie vrások

 • vyhladenie jazvičiek po akné

 • odstránenie akútnych prejavov akné

Chemický peeling je veľmi starou vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín. Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú predovšetkým ovocné kyseliny väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA. Tieto kyseliny v rôznej miere podráždia pleť. Po štádiu podráždenia následuje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahradzujú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali estetický defekt, teda chybičku krásy, ktorú chceme odstrániť.

Ukážte nás priateľom.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin